Strona archiwalna


Nowa strona Instytutu Chemii dostępna jest pod adresem: us.edu.pl/instytut/ich
baner


COST European Cooperation in Science and Technology

COST ukierunkowany jest na prowadzenie badań podstawowych oraz prac badawczych stanowiących pomost pomiędzy badaniami podstawowymi a pracami rozwojowymi (tzw. precompetitive research), przy czym duża waga przywiązywana jest do projektów zorientowanych na potrzeby społeczeństw.

„Akcje COST" - narodowe programy badawcze oparte na współpracy pomiędzy partnerami z co najmniej 5 krajów stowarzyszonych, trwające przeważnie około 4 lat

BADANIA prowadzone w ramach programu COST są finansowane bezpośrednio przez prowadzące je kraje, a jedynie KOSZTY KOORDYNACJI (do 1% budżetu) są pokrywane z budżetu KE przez 7.PR - finansowanie struktury COST i koordynacji Programu.

Można otworzyć swój projekt lub dołączyć do już działających.

 

http://www.cost.esf.org/

 

Zgodnie z ustawą o NCN (Dz. U. 2010 nr 96, poz. 617) NCN finansuje realizację międzynarodowych projektów badawczych niewspółfinansowanych. Za projekt niewspółfinansowany uważa się projekt, w którego realizację zaangażowane jest międzynarodowe grono badaczy, przy czym zadania grupy badaczy reprezentujących polskie jednostki naukowe (lub inne podmioty uprawnione do ubiegania się o środki w ramach konkursów ogłaszanych przez NCN) nie otrzymują żadnego wsparcia w postaci bezzwrotnej pomocy finansowej z zagranicy (ze środków Unii Europejskiej, funduszy powoływanych przez kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub innych źródeł).

 

http://www.ncn.gov.pl/wspolpraca-zagraniczna/projekty-niewspolfinansowane

Najczęściej czytane

wykonanie: www.reverselogic.pl Instytut Chemii - Copyrights 2008

Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)
Ta strona używa plików COOKIES.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień COOKIES w przeglądarce.
pokaż szczegóły