XI Święto Liczby Pi

14 i 15 marca 2017 roku na Uniwersytecie Śląskim odbywać się będzie Święto Liczby Pi, w ramach którego przewidziano liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy. Pierwszy dzień obchodów zostanie zorganizowany w Katowicach na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, drugi – w Chorzowie w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Udział w obchodach Święta Liczby Pi mogą wziąć osoby zainteresowane podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, studenci (również innych kierunków), nauczyciele, a także wszyscy, którzy swoją przygodę z edukacją już dawno skończyli.

Pomysł Święta Liczby Pi narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku w Instytucie Exploratorium, a jego celem była popularyzacja nauk ścisłych. Datę wydarzenia determinuje amerykański zapis 14 marca: 3.14, czyli pierwsze trzy cyfry rozwinięcia tej stałej matematycznej.

Szczegółowe informacje nt. Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim można uzyskać drogą elektroniczną – e-mail:// Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. /, telefonicznie pod numerem: 32 359 16 85, na  Facebooku oraz na stronie Świeta Liczby Pi - www.swietopi.pl