baner


Życzenia Świąteczne 2018

Wypełnionych radością i spokojem Świąt Bożego Narodzenia

 

oraz szczęścia i pomyślności w Nowym Roku

 

życzy

 

Dyrekcja Instytutu Chemi 

 

 

REKRUTACJA DO PROJEKTU DLA DOKTORANTÓW: pt. „Projekt: PIK - Program Nowych Interdyscyplinarnych Elementów Kształcenia na studiach doktoranckich na kierunku chemia ”

 

Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego realizuje projekt pt. „Projekt: PIK - Program Nowych Interdyscyplinarnych Elementów Kształcenia na studiach doktoranckich na kierunku chemia”.

Projekt jest skierowany do Doktorantów i Doktorantek przyjętych na I rok studiów III stopnia na kierunku Chemia realizowanym na Wydziale Matematyki Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w Instytucie Chemii, w roku akademickim 2018/19.

Proszę o zapoznanie się z REGULAMINEM REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W RAMACH PROJEKTU

W celu ubiegania się o udział w Projekcie należy złożyć w terminie do 9.01.2019r. dokumenty wskazanie w Regulaminie, tj.:

  1. kopię decyzji o przyjęciu na studia doktoranckie na kierunku Chemia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach;
  2. Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów/tek do Projektu,
  3. Indywidualny Program Badawczy.

 

Miejsce składania zgłoszenia:  ul. Bankowa 14,Katowice, pokój 144 (Biuro Projektów – Aleksandra Bialik)

Wszelkich informacji nt. Projektu udziela Koordynator Projektu: dr hab. Ewa Malicka oraz Koordynator ds. merytorycznych: dr Katarzyna Kowalska-Szojda

REKRUTACJA DO PROJEKTU DLA STUDENTÓW KIERUNKU CHEMIA i TECHNOLOGIA CHEMICZNA pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”

 

Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego realizuje projekt pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”.

Projekt jest skierowany m.in. do Studentów i Studentek czterech ostatnich semestrów studiów I i II stopnia KIERUNKU CHEMIA (czyli I stopień: 2 i 3 rok, II stopień: 1 i 2 rok) oraz TECHNOLOGIA CHEMICZNA (czyli od 4 do 7 semestru) Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W celu ubiegania się o udział w Projekcie (formach wsparcia – opis tutaj) należy złożyć w terminie do 30.11.2018r.:

Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów/ek do Projektu

 

– wydruk na kolorowej drukarce!! (wydrukowany formularz można pobrać w miejscach składania zgłoszenia)

Miejsce składania zgłoszenia:  ul. Bankowa 14, pokój nr 159 (Katarzyna Kowalska-Szojda) lub 144 (Biuro Projektów – Aleksandra Bialik)

Osoby z niepełnosprawnościami mogą złożyć formularz zgłoszeniowy drogą mailową na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DOKUMENTY :

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA STUDENTEK/ÓW W ZADANIACH 1-7 W RAMACH PROJEKTU PT.: „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”

 

Wszelkich informacji nt. Projektu udziela Koordynator merytoryczny w Instytucie Chemii: Katarzyna Kowalska-Szojda ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) , pokój 159, ul. Bankowa 14, Katowice

2 listopada-dzień rektorski

 Na wniosek Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek wprowadza w dniu 2 listopada 2018 roku (piątek) dzień rektorski wolny od zajęć dydaktycznych.

Komunikat nr 11 rektora Uniwersytetu Śląskiego z 20 października 2018 roku w sprawie wprowadzenia dnia rektorskiego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Obowiązkowa rejestracja na zajęcia, semestr zimowy 2018/2019

W dniach od 29.10.2018 do 11.11.2018 odbędzie się obowiązkowa rejestracja na zajęcia prowadzone w semestrze zimowym, w roku akademickim 2018/2019.
Harmonogram:
- godz. 17:00 - Chemia I stopnia
- godz. 17:30 - Technologia Chemiczna I stopnia
- godz. 18:00 - Chemia II stopnia
- godz. 18:30 - Chemia Budowlana II stopnia

Plany zajęć

Informujemy, że na naszej stronie są już dostępne plany zajęć na semestr zimowy 2018/2019

 

 

Projekt dla doktorantów PIK

 

Projekt: PIK - Program Nowych Interdyscyplinarnych Elementów Kształcenia na studiach doktoranckich na kierunku chemia

 

Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczął 1 lipca 2018 roku realizację nowego projektu pt. PIK - Program Nowych Interdyscyplinarnych Elementów Kształcenia na studiach doktoranckich na kierunku chemia”

Projekt skierowany do studentów I roku studiów doktoranckich na kierunku Chemia, rozpoczynających studia w roku akademickim 2018/2019.

Wśród zaplanowanych form wsparcia znalazły się: dodatkowe stypendia motywacyjne zajęcia kształtujące kompetencje miękkie, szkolenia specjalistyczne, możliwość dodatkowej opieki naukowej, zajęcia z wykładowcami z zagranicy, staże naukowe w zagranicznych ośrodkach naukowych, pokrycie kosztów udziału w konferencjach zagranicznych

Rekrutacja do Projektu będzie przeprowadzona w grudniu 2018 roku wśród wszystkich przyjętych studentów I roku studiów doktoranckich na kierunku chemia

Informacje na temat projektu

 

DZIEŃ DOBRY WAKACJE! Spotkajmy się na deptaku UŚ!

 

Szanowni Państwo,

W najbliższą środę (20 czerwca br.) na deptaku przed rektoratem Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego organizuje akcję Dzień Dobry Wakacje!”. Obierz razem z Biurem Karier dobry kurs na wakacje!

Już 20 czerwca od godziny 9:00 zapraszamy studentów na deptak przed rektoratem do strefy chilloutu, wymiany książek w akcji bookcrossing, odwiedzenia stoiska Biura Karier, Państwowej Inspekcji Pracy i dowiedzenia się, jak bezpiecznie wybrać pracę wakacyjną. 
           Jeśli natomiast studenci szukają pracy, nie tylko wakacyjnej – mogą spotkać się z pracodawcami - Fujitsu Poland, Capgemini Polska, VEO Worldwide Services Poland - na mrożonej kawie lub lemoniadzie i porozmawiać o możliwościach rozwoju w firmie.
         A przed wakacjami na słonecznej plaży, sprawdzą swój wzrok i dowiedzą się jak chronić oczy przed słońcem na stoisku CenterMed. Porozmawiają z doradcą zawodowym na temat swojego rozwoju i poznają Biuro Karier od kuchni.

A to wszystko przy akompaniamencie Radio Egida.

Dodatkowa rekrutacja do projektu CheS - Chemik na Staż

Rozpoczynamy dodatkową rekrutację do projektu stażowego. 
Potrwa ona od 7 do 12 czerwca br. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz organizacji staży zawarte zostały w:

Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w programie stażowym w ramach projektu pt.: „CheS – Chemik na Staż”.

Zapraszamy do składania niezbędnych dokumentów rekrutacyjnych – ich wzory znajdziecie w zakładce dotyczącej Projektu.

Zaproszenie na wykład

 

 

Serdecznie zapraszamy na wykład pt." From homogeneous to heterogeneous catalysis – towards the total synthesis of complex molecules in one operation" , który wygłosi Dr. Sylvain Antoniotti (équipe APSM Arômes Parfums Synthèse et Modélisation, ICN Institut de Chimie de Nice. 

Wykład odbędzie się 29.05.2018 r. /wtorek/, w sali nr 111 przy ul. Bankowej 14 o godzinie 12.00.

Najczęściej czytane

wykonanie: www.reverselogic.pl Instytut Chemii - Copyrights 2008

Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)
Ta strona używa plików COOKIES.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień COOKIES w przeglądarce.
pokaż szczegóły